דף הבית סיפור המטופלת – נורית

סיפור המטופלת - נורית
לאחר ניתוח להחלפת מפרק הירך ברגל השמאלית

שלום רב,

כבר זמן רב שאני סובלת מבעיות הליכה הכוללות גם התעייפות מהירה, הן בהליכה והן בעמידה. בביקור אצל אורטופד הסתבר שזה נגרם כתוצאה מהיצרות בתעלה (בעמוד השדרה) בגב התחתון. כיוון שזה השפיע רבות על איכות החיים שלי, החלטתי לעבור ניתוח בגב. תוך כדי ההתייעצויות עם המנתח, ולאחר שהתלוננתי בפניו על בעיות ברגל שמאל, ולאור צילומים ו-MRI, הוחלט שלפני ניתוח הגב אני חייבת לבצע ניתוח החלפת מפרק ירך ברגל שמאל, ורק לאחר תקופת החלמה, אוכל לבצע את ניתוח הגב.

לפני כחצי שנה (בנובמבר 2019) אכן ביצעתי את הניתוח להחלפת מפרק הירך ברגל השמאלית. את הניתוח ביצע ד"ר רמי כרדוש, סגן מנהל המחלקה הרפואית בבי"ח שמיר (אסף הרופא). הניתוח בוצע בגישה קידמית, שיטה של חיתוך מלפנים, בו אורך החתך הוא קטן מאוד ולא מבוצעים חיתוכים ופיצול של שרירים. דבר זה איפשר את ההחלמה המהירה מאוד. למחרת הניתוח כבר ירדתי מהמיטה ועליתי וירדתי 3 מדרגות. לאחר יום נוסף כבר השתחררתי מבית-החולים. קיבלתי מקופ"ח מכבי טיפול פיזיותרפי ביתי 3 פעמים בשבוע במשך חודש ימים. נעזרתי במקל הליכה. אני גרה בבית עם מספר מפלסים, וכבר עם בואי הביתה החלטתי שאיני אוכלת במיטה, אלא יורדת לכל ארוחה למטבח. כל יום ביצעתי את התרגילים שהפיזיותרפיסטית נתנה לי, ובכל ביקור היא הוסיפה לי תרגילים חדשים, קשים ומורכבים יותר.

לאחר שבועיים כבר יצאתי ל"טיול" בסביבות הבית, עליתי וירדתי עשרות מדרגות בכל יום.

לאחר פחות מחודשיים, יצאתי לטיול בנגב, ובו עליתי ברגל במדרגות ל"מנסרה" במכתש רמון (ראו תמונות וסרטונים), כ-100 מדרגות לכל כיוון, עלייה וירידה, לאורך כ-200 מטר.

לאחר כ-3 חודשים הפסקתי להשתמש במקל ההליכה.

כיום, לאחר כחצי שנה, ההליכה מעולה, כאבי הגב פחתו, ואיני זוכרת שעברתי ניתוח.

בהתייעצות עם המנתח, ד"ר רמי כרדוש, החלטתי לדחות את הניתוח לעוד שנה, ואז לבחון מחדש האם בכלל יהיה צורך בניתוח הגב.

תודתי לד"ר רמי כרדוש ולפרופסור נחום הלפרין שליווה את הניתוח והמעקב שלאחר מכן.

נורית הרשושנים,

אלקנה

play play video
נגישות
צור קשר