דף הבית סיפור המטופלת רבקה כוכבי

סיפור ניתוח החלפת ברך נוסף
רבקה כוכבי

11/08/2021
ד"ר כרדוש רמי היקר.
5 שנים לאחר ניתוח החלפת מפרק ברך כושל שעברתי, כאבים קשים שהפריעו לתפקוד היומיומי שלי, הרגשתי רצון עז למצוא פתרון ולשפר את איכות החיים שלי. עד לפגישת האבחון עם פרופסור הלפרין, שיחיה, לא נתקלתי בשמך הטוב ולא שמעתי אודותיך. זאת הפעם הראשונה ששמך הוזכר כהמלצה לרופא מומחה מהשורה הראשונה, בעל יכולת מקצועית לתקן את הניתוח הכושל באופן הטוב ביותר על מנת לשפר באופן חד משמעי את המצב הקיים. ככל שביררתי יותר ושאלתי אנשים בתחום אודותיך, הבנתי ששמך הולך לפניך. קיבלתי תגובות מתפלאות כמו: ״ד"ר כרדוש?! איך זה שאינך מכירה? הוא מומחה מס׳ 1 בתחום. אלוף!״

הגעתי למפגש האבחון הראשון איתך, מלאת חששות, לאחר שהבנתי כי אין מנוס, ועליי לעבור ניתוח החלפת ברך נוסף ( REVISION ) לתיקון הניתוח הקודם שכשל. יצאתי בתחושה טובה, מלאת ביטחון, אופטימית וחשוב מכל רגועה. התרשמתי מאד ממקצועיותך ואישיותך, ומעבר לכך, להרגשה שנמצא לצידי רופא מקצוען, מבין ענין, המודע להשלכות, היודע את עבודתו. הכרתי, אדם צנוע מאוד, אנושי, אמפתי ומלא רגישות לאדם היושב מולו. איכויותך המקצועיות ואישיותך גרמו לי להרגיש ולהבין שאני "בידיים טובות". יש על מי לסמוך, ושהגעתי לאדם הנכון!

בהמלצתך, הניתוח התבצע במרכז הרפואי "שמיר" מחלקה אורתופדית א׳. יש לציין כי הצוות הרפואי היה לעילה ולעילה, הן מבחינה מקצועית והן ברמת הרגישות והאיכפתיות לכל חולה באופן אישי. החל ממנהל המחלקה, ממך (סגן מנהל המחלקה) הרופאים ,הסטאז'רים, האחים והאחיות, הפזיוטרפיסטים… ועד למנקה הזוטרה. היתה לכולם נכונות להגיע מהר כדי להקל על הקושי והכאב לאחר הניתוח, לסייע היכן שניתן, לתת מעצמם ותמיד עם חיוך ואנרגיות טובות. הרבה מעבר למחויבות הנדרשת מהם, והרבה מעבר לציפיותיי ולכל מה שידעתי או נתקלתי בעבר. זו הפעם הראשונה שאני מאושפזת במרכז רפואי זה, ואני חייבת להודות כי החוויה שחוויתי היה הרבה מעבר לציפיותיי. בהחלט חוויה מתקנת לכל מה שעברתי בפעם הקודמת ובכלל (במרכז רפואי אחר).

כשיצאתי מבית החולים, נתקלתי בסיסמה, "רפואה אנושית פורצת דרך", המייצגת את ה"אני מאמין" של המרכז הרפואי "שמיר". באותו רגע חשתי, ועדיין אני חשה הזדהות עם הסיסמה שבחרתם לחרוט על דגלכם. לדעתי, זו הפעם הראשונה שהרגשתי שלמילים ולסיסמאות יש ערך, והן אכן מייצגות את רמת השירות והאכפתיות הטובים ביותר שקיימים, ושקיבלתי או נתקלתי באופן אישי אי פעם, ואינם סתם סיסמאות.

היום, שלושה שבועות אחרי, אני מרגישה שיפור ניכר במצבי ההולך ומשתפר מיום ליום, ומרגישה צורך ורצון להודות לך ולצוות הרפואי מכל הלב באופן אישי, וחשה זכות גדולה על שנפל בחלקי להכיר אתכם ולהיות מטופלת שלכם, ומאחלת לכם את כל הטוב שאפשר. ישר כח ומי יתן ותמשיכו לראות ברכה ולהצליח בעמלכם.

תודה והערכה רבה
רבקה כוכבי

סיפור המטופלת רבקה כוכבי
נגישות
צור קשר